czwartek, 19 lutego 2026

Suburbia Vaduz

Lubię fotografować miejsca "mniej ważne", drugorzędne, na co dzień mniej zauważane, pomijane. Na przykład przedmieścia. Zrealizowałem jakiś czas temu książkę o suburbiach Warszawy pt. "Wszystko składane. Aparat, rower i przedmieścia". Kilka dni temu, trochę w ramach żartu, postanowiłem przyjrzeć się przedmieściom stolicy, ale innego państwa. Chodzi o Vaduz, miasto stołeczne Lichtensteinu. Dotarcie na jego przedmieścia nie było trudne, wystarczyło zejść z głównej drogi 200 metrów, Vaduz zamieszkuje 5700 osób.

Suburbia Vaduz, Lichtenstein, 2026

środa, 18 lutego 2026

Landschaft

Taki, w poprzednim tygodniu, miałem landschaft sprzed domu w kantonie Graubünden, czyli w jęz. polskim regionie Gryzonia.

Nauders, Austria, 2026

wtorek, 17 lutego 2026

Z zawodu jestem dyrektorem

Zostałem nim w Instytucie Fotografii i Multimediów w ASP w Łodzi, w trudnym dla Instytutu momencie. Mam szczerą nadzieję, że po wypełnieniu misji nie będę długo na tym stanowisku.



poniedziałek, 16 lutego 2026

po lodzie i wodzie

Ten pojazd (zaopatrzony w koła, których nie widać na zdjęciu), na włoskim jeziorze Lago di San Valentino alla Muta, wygładza tor lodowy dla łyżwiarzy. Pływaki zabezpieczają kierowcę w razie załamania tafli.

San Valentino alla Muta, Włochy, 2026